Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2022

07.09.2022 | Článek dne

V úterý 13. září se uskuteční mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2022, tentokrát na téma: LOGISTIKA – Sázka na jistotu.

Logistická konference SpeedCHAIN je tradičním místem setkávání logistických profesionálů a je největší logistickou akcí, kterou můžete v České republice navštívit. Konference nabízí široký výběr paralelně probíhajících sekcí s ohledem na vysokou mezinárodní účast simultánně tlumočených ČJ/AJ.

  • Jaké jsou současní trendy v logistice?
  • Je e-commerce nyní na vrcholu?
  • Je globální obchod dostatečně odolný?
  • Jaké jsou hlavní pilíře udržitelnosti?
  • Jak zajistit maximální ochranu a bezpečnost v dodavatelském řetězci?
  • Jak nejlépe logistiku připravit na nové podmínky a nezaspat dobu?

Právě tyto otázky a odpovědi na ně budou stěžejními body odborné akce, která proběhne již pošestnácté v historickém prostředí Břevnovského kláštera v Praze.

Konferenci odstartují expremiér a bývalý ministr financí ČR Ing. Jan Fischer a Ing. Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii. Následuje maraton přednášek, případových studií a panelových diskuzí, chybět nebude ani ukázka na volné ploše. Odborná část bude zakončena slavnostním večerem V.I.P. Logistic Rendezvous s živou hudbou, skvělým cateringem, ochutnávkou vín, kulinářskými pointy a soutěžemi – to vše s mottem Pod ochranou Neptuna. V průběhu večera budou slavnostně předána ocenění pro logistickou osobnost roku GRYF 2022, ocenění za přínos ke standardizaci komunikace napříč globálním dodavatelským řetězcem SpeedCHAIN Supply Chain Award 2022 a Logistický projekt roku 2022.

LN

Dopravní rok 2023: rekordní rozestavěnost silnic a dálnic, rekordní dopravní rozpočet a digitalizace

Ministr dopravy Martin Kupka představil priority resortu pro letošní rok. Aktuálně je ve výstavbě rekordních 241,3 kilometrů dálnic a silnic I. třídy s výhledem otevření převážně v letech 2023 a 2024. Dále zjednodušujeme lidem komunikaci s úřady a přístup k informacím v dopravní oblasti, přibydou i další funkce Portálu dopravy, navrhli jsme zpřehlednění bodového systému a chystáme se na zrušení velkých techničáků od počátku roku 2024.

Ředitelem logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko se stal Petr Kotora

Novým ředitelem logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko byl od 1. ledna 2023 jmenován Petr Kotora. Tuto funkci převzal po Jiřím Bradnovi, který se v loňském roce stal obchodním ředitelem a je také místopředsedou představenstva společnosti PST CLC Mitsui-Soko.