Společnost STILL vítá inovátory budoucnosti

03.10.2022 | Článek dne

Společnost STILL, která se zabývá intralogistikou, přivítala celkem 64 nových učňů a studentů v sídle společnosti v Hamburku a ve svých sedmi pobočkách po celém Německu. Noví zaměstnanci začínají svou odboou přípravu a studium v šesti učňovských a třech kombinovaných studijních programech. Společnost STILL poprvé podporuje také kombinované studium v oboru „Počítačové inženýrství a IT inženýrství“.

Školící tým STILL vítá nové zaměstnance společnosti tradičním uvítacím dnem v hamburské centrále a prostřednictvím videopřenosu ve všech pobočkách. Nově příchozí získají ucelenou představu o společnosti, jejích produktech a filozofii a vzájemně se seznámí při závěrečném grilování. V následujících týdnech bude následovat první seznámení s různými profesními a vzdělávacími prostředími, teambuildingové aktivity, seznámení s aktuálními bezpečnostními a preventivními normami a také týdenní seminář o konstrukci vysokozdvižných vozíků.

Vzdělávání na nejvyšší úrovni: inovátoři zítřka

„Vzdělávání nových kvalifikovaných talentů bylo málokdy tak důležité jako v současnosti,“ zdůrazňuje Jan Wehlen, vedoucí vzdělávání ve společnosti STILL. „Abychom mohli úspěšně čelit budoucím obchodním výzvám, od energetiky a udržitelnosti až po nové technologie v oblasti automatizace a robotiky, potřebujeme schopné, chytré a inovativní kvalifikované zaměstnance. Ve společnosti STILL jsme si této odpovědnosti velmi dobře vědomi – ale uvědomujeme si také, že kvalifikovaní odboíci mají velkou příležitost podílet se na utváření budoucnosti naší společnosti a celého odvětví. Vzdělávání mladých talentů je proto pro nás nejvyšší prioritou.” Společnost STILL v posledních letech již mnohokrát prokázala, že se nejedná o plané sliby – nabízí vynikající vzdělávací program, angažované stážisty a širokou škálu příležitostí pro získání kvalifikace. Společnost STILL pravidelně získává ocenění za vysokou kvalitu vzdělávacích programů. V rámci certifikace „Nejlepší vzdělávací společnosti v Hamburku“ získala společnost STILL v roce 2020 již posedmé nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček. O vysoké kvalitě vypovídá i míra retence absolventů ve společnosti: všech 36 absolventů ročníku 2022 získalo nabídku zaměstnání nebo postgraduální pozice ve společnosti STILL.

Dva roky pandemie: Absolventi středních škol nejsou příliš připraveni na volbu povolání

Navzdory vynikající pověsti vzdělávací společnosti představoval nábor nových stážistů a studentů pro společnost poprvé velkou výzvu. „Ve fázi podávání žádostí bylo zřejmé, že kariéí a studijní poradenství na školách probíhalo v posledních dvou letech jen v omezené míře. V důsledku toho dnes mnoho mladých lidí není dostatečně připraveno na volbu povolání,“ vysvětluje Jan Wehlen. „O to více nás těší, že jsme mohli poskytnout naše učňovská a studijní místa vysoce motivovaným mladým lidem, které nyní podporujeme na jejich vzrušující a bohaté cestě do intralogistiky.“

Nový obor: „Počítačové inženýrství a IT inženýrství“

35 nových stážistů a studentů pro STILL v Hamburku

V sídle společnosti STILL v Hamburku začala výuka 29 učňů v šesti různých profesích – od mechatroniky a průmyslové mechaniky až po průmyslového úředníka. Poprvé je jednou z nich žena, která se vyučuje na pozici stavebního mechanika. „V technických oborech je učnic bohužel stále málo,“ říká Jan Wehlen. „O to víc nás těší, že jsme letos poprvé přivítali učnici v oboru stavební mechanik, a doufáme, že se nám podaří inspirovat další mladé ženy, aby se v budoucnu věnovaly technickým profesím.“ Kromě toho šest mladých dospělých zahajuje kombinované studium. Vedle oborů „Elektrotechnika a informační technologie“ a „Mechatronika“ se poprvé objevuje také obor „Počítačové inženýrství a IT inženýrství“. Studenti Nordakademie se zde učí řešit složité otázky digitalizované ekonomiky, umělé inteligence a inteetu věcí – dovednosti, které budou v budoucnu nepostradatelné nejen v intralogistickém průmyslu. V roce 2022 společnost STILL vzdělává celkem 204 mladých talentů na 9 místech po celém Německu v sedmi různých učňovských oborech a devíti kombinovaných studijních oborech.

Kompletní nabídku oborů vzdělávání naleznete na adrese www.still.de/karriere.

 

Zdroj: PR Clinic

Dopravní rok 2023: rekordní rozestavěnost silnic a dálnic, rekordní dopravní rozpočet a digitalizace

Ministr dopravy Martin Kupka představil priority resortu pro letošní rok. Aktuálně je ve výstavbě rekordních 241,3 kilometrů dálnic a silnic I. třídy s výhledem otevření převážně v letech 2023 a 2024. Dále zjednodušujeme lidem komunikaci s úřady a přístup k informacím v dopravní oblasti, přibydou i další funkce Portálu dopravy, navrhli jsme zpřehlednění bodového systému a chystáme se na zrušení velkých techničáků od počátku roku 2024.

Ředitelem logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko se stal Petr Kotora

Novým ředitelem logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko byl od 1. ledna 2023 jmenován Petr Kotora. Tuto funkci převzal po Jiřím Bradnovi, který se v loňském roce stal obchodním ředitelem a je také místopředsedou představenstva společnosti PST CLC Mitsui-Soko.