Svěží vzhled a chytré technologie pro Toyotu Highlander 2023

11.07.2022 | Článek dne

Metalický odstín „zelený cypřiš“, který je novinkou modelového provedení 2023, akcentuje výrazné stylistické ztvárnění Highlanderu a přispívá k jeho výlučnému vzhledu mezi ostatními vozy. Stylovým kontrastním prvkem jsou pak nová 20″ leskle černá kola z lehkých slitin. Ještě luxusnější atmosféru v kabině pak dotváří volitelné kožené čalounění sedadel v béžové nebo okrové barvě.

Highlander je nejnovějším modelem, jenž přichází s novým multimediálním systémem Toyota Smart Connect. Ten představuje 12,3″ dotykovou obrazovku s jemnou grafikou a řadu dalších funkcí včetně cloudové navigace s dopravními informacemi v reálném čase a palubního hlasového asistenta v češtině.

Cloudová navigace je dostupná bez nutnosti párovat chytrý telefon a pořizovat zvláštní datový tarif, nový Highlander se prodává včetně čtyřletého datového tarifu, jehož součástí jsou i pohodlné dálkové aktualizace over-the-air.

 

3D mapy měst, rozpoznávání značek a informace o kamerách

 

Pro výbavové linie Prestige a Executive je připraven systém Toyota Smart Connect+, který doplňuje vestavěnou navigaci pro plánování tras i v situacích, kdy cloudové připojení není k dispozici. Dále zahrnuje 3D mapy měst, rozpoznávání dopravních značek a informace o rozmístění pevných rychlostních kamer.

Nové systémy podporují řadu užitečných dálkových funkcí včetně zamykání a odemykání dveří nebo ovládání výstražných světel ke snazšímu vyhledání vozu na rušném parkovišti. Umožňují bezdrátové připojování chytrých telefonů přes Apple CarPlay, jakož i kabelové připojení v případě technologie Android Auto. Highlander je nyní vybaven přihrádkou pro bezdrátové nabíjení, která se s ohledem na snazší používání přesunula do přední konzoly.

Přístrojový štít řidiče byl kompletně přepracován a má podobu 12,3″ digitálního panelu se skvělou čitelností a intuitivním ovládáním. Displej zaujme trojrozměrným efektem vyklenutých sdružených přístrojů. Grafiku si řidič může na přání nastavit výběrem ze čtyř designových motivů: Casual, Smart, Tough a Sport.

Pro trhy západní Evropy si Highlander 2023 ponechává hybridní elektrické ústrojí s maximem výkonu 248 koní, při emisích CO2 na úrovni 149 g/km v kombinovaném cyklu podle WLTP vykazuje nejlepší poměr hmotnosti a emisí v daném segmentu.

 

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Dopravní rok 2023: rekordní rozestavěnost silnic a dálnic, rekordní dopravní rozpočet a digitalizace

Ministr dopravy Martin Kupka představil priority resortu pro letošní rok. Aktuálně je ve výstavbě rekordních 241,3 kilometrů dálnic a silnic I. třídy s výhledem otevření převážně v letech 2023 a 2024. Dále zjednodušujeme lidem komunikaci s úřady a přístup k informacím v dopravní oblasti, přibydou i další funkce Portálu dopravy, navrhli jsme zpřehlednění bodového systému a chystáme se na zrušení velkých techničáků od počátku roku 2024.

Ředitelem logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko se stal Petr Kotora

Novým ředitelem logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko byl od 1. ledna 2023 jmenován Petr Kotora. Tuto funkci převzal po Jiřím Bradnovi, který se v loňském roce stal obchodním ředitelem a je také místopředsedou představenstva společnosti PST CLC Mitsui-Soko.