Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet …

07.09.2022 | Pod lupou

Zkušenosti špičkových profesionálů z tuzemských i nadnárodních společností z tohoto období a odborná analýza perspektiv dalšího vývoje jsou také základem, na kterém vznikal program letošního šestnáctého ročníku mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International. Ta nabídne vedle klíčových přednášek bývalého českého premiéra Jana Fišera a současného náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy celou řadu dalších přednášek a panelových diskuzí reflektující nejdůležitější aktuální témata. Těmi bezesporu jsou tendence k deglobalizaci, bezpečnost a odolnost dodavatelských řetězců a samozřejmě sílící potřeba automatizace procesů v reakci na prohlubující se nedostatek pracovních sil. Nepochybujte, že letošní SpeedCHAIN bude minimálně tak inspirativní, jako jeho patnáct předchůdců. Neváhejte, a příští úterý přijďte i vy do pražského Břevnova s ostatními diskutovat a podat pomocnou ruku při společném hledání bezpečné cesty v podmínkách viditelnosti velmi, ale opravdu velmi snížené mlhou nejistoty!

 

Miroslav Rumler

Vítěz bere všechno …

Kdo si minulý týden vsadil na úspěch českých hokejových juniorů na mistrovství světa, zklamaný jistě nebyl. Buď ho totiž čekala výhra, nebo alespoň uspokojení z jejich skvělých výkonů, a to navzdory těsné finálové prohře. Potvrzení toho, že snad už zase patříme ke světové hokejové elitě, bylo jistě pro všechny milým překvapením. Pro ty, kteří rádi sázejí na výsledky, jsou teď před námi dvě velmi dramatická klání, jejichž vývoj už s velkým předstihem zatápí pod pomyslným kotlem vášní, a to zdaleka nejen mezi fanoušky ledního hokeje.

Je odstartováno!

Start do nového roku pro většinu z nás představuje jakési symbolické otevírání dveří do něčeho nového. To vyvolává na jedné straně jistá očekávání, na straně druhé ale i přirozené obavy ze změn, které obecně vnímáme jako nejistotu. S prvními dny roku nového tak obvykle současně bilancujeme výsledky roku předchozího a současně plánujeme, jak ten právě začínající učinit lepší, úspěšnější a příjemnější.

A je to tady … Tak krásné svátky! 

Je čtvrtek 22. prosince, takže do Štědrého dne zbývají jen poslední desítky hodin. Jsou to hodiny, které dovrší předvánoční shon pracovní i rodinný. Současně ale přinesou do našich životů povětšinou klid, čas na naše nejbližší a následujících několik svátečních dnů navíc příležitost bilancovat rok končící a pomalu si připravovat přání a předsevzetí do roku nadcházejícího.