Emons reaguje na poptávku na trhu

06.01.2023 | Logistický HYDEPARK

Ze stran producentů různých odvětví zaznívá, že klesá poptávka po jejich produktech a otázka zní, co s vytvořenými zásobami, které zabírají místo ve skladech. Dalším faktem je, že se neustále zpožďují zásilky přepravované po moři. Mnohdy tak firmám vzniká problém, kdy vyrobený produkt leží ve skladu kde se dá a čeká se na dodávanou součást pro kompletaci zásilky. Firmy se tak potýkají s paralýzou skladů, ve kterých se fakticky nedá skoro ani hnout. Až kompletní zásilku je totiž možné dopravit k zákazníkovi. V podobných a různých dalších situacích pomáhá logistická společnost Emons, která nabízí krátkodobé i dlouhodobé skladování.

Nový rok, nové možnosti
S novým rokem 2023 společnost Emons otevírá dvě nová distribuční depa včetně skladovacích prostor osazených paletovými, popř. policovými regály. U dálnice D1 na severní Moravě je to hala v Contera Parku Ostrava Hrušov a rovněž na dálnici D1 ovšem na exitu 34 ve směru z Prahy na Brno v Sázava Logistics Park v Ostředku. Emons tím rozšiřuje své působiště a síť na 10 poboček, aby byla ještě blíže zákazníkovi a zároveň investuje do energeticky šetrných prostor a důraz klade také na co nejnižší provozní náklady. Střecha haly v Ostředku tak bude zčásti zelená, dešťovou vodu lze proměnit v pitnou, samozřejmostí je LED osvětlení atd.

Outsourcing logistických služeb
Outsourcovat logistické služby se vyplatí z mnoha důvodů. V přepravě je to profesionalita, zavedená distribuční síť, v případě Emonsu také kmenoví zaměstnanci vč. řidičů, napojení na partnery a mezinárodní síť. Tedy expanzi do zahraničí pak nic nebrání. U skladování je to zase logistický systém, online přehled stavu skladových zásob, flexibilita, picking a konsolidace zásilek, netřeba řešit vlastní personál a jeho počet aj. Také právě krátkodobé skladování i menšího objemu zboží může výrobním firmám často výrazně usnadnit situaci a pomoci nezastavit běh provozu.

O společnosti Emons
Emons Spedition se sídlem v Kolíně nad Rýnem je zavedená a celosvětově působící dopravní a logistická společnost, která se řídí standardy kvality a ochrany životního prostředí. Od roku 1928 je jméno Emons symbolem kontinuity, vysoké spolehlivosti, flexibilních služeb a jedné z mála středně velkých soukromých logistických sítí v Německu. Do skupiny Emons v rámci Evropy dále patří společnosti na Slovensku, v Itálii, Polsku, Švýcarsku a také v Portugalsku.

Emons Česká republika
Emons Spedice je logistická společnost s vlastní distribuční sítí, působící na českém trhu již 17 let. Emons se v České republice soustředí na sběrnou službu kusových paletových zásilek se záběrem na B2B obchod. Přeprava ADR zásilek je samozřejmostí. Pomocí partnerů zajišťuje dále LTL/FTL přepravy. Mezi doplňkové služby patří celní služby, připojištění zásilek, B2C ad.). Pro přepravy mezi HUBy i v této přepravní společnosti slouží už 3 gigalinery (velkoobjemové soupravy), které šetří přírodu a pomáhají optimalizovat toky zboží.
Mezi nabízené produkty patří také expres doručení do 24 h, fixní termín dodání, časové doručení, doručení dlouhých svazků do 6 m také sběrnou službou a v úvaze je např. doručení s vlastním vysokozdvižným vozíkem, které má v Německu dobrý ohlas. Na místě je všude tam, kde nejsou k dispozici rampy, a pro vyložení zboží, které není možné snadno vyložit přes hydraulické čelo. Např. na menších stavbách nebo na chalupách.

Emons Digital
Emons Digital je aktivitou a strategií společnosti Emons Spedition GmbH pro zajištění budoucnosti firmy, jejich zaměstnanců, zákazníků a zákazníků jejich zákazníků. Prostřednictvím udržitelných opatření založených na datech, která šetří zdroje a orientují se na lidi, se společnost Emons stane poskytovatelem digitálních, intuitivních a bezproblémových logistických služeb pro všechny oblasti a bude vedoucím odvětvím logistiky zítřka. Tohoto cíle se snaží dosahovat postupnými kroky v rámci interních inkubačních projektů a identifikací trendů a spoluprací s externími partnery na urychlení digitalizace ve firmě a rozšíření portfolia digitálních produktů a služeb.

www.emons.cz

Sériové vysokozdvižné vozíky LINDE nyní disponují ochranou proti výbuchu na nejvyšší úrovni

Nejnovější elektrické vysokozdvižné vozíky E řady 1252 od Linde Material Handling nastavují nové standardy s ohledem na ergonomii, výhled, bezpečnost a energetickou účinnost. Činí tak již od svého uvedení na trh, které se uskutečnilo téměř před rokem a půl. Nyní jsou modely Linde E25 až E35 dostupné také ve verzích EX pro nebezpečné prostředí dle EU směrnice ATEX. Řidiči tak mohou těžit z široké škály výhod a benefitů, které tyto sériově vyráběné vozíky nabízejí. Pro nebezpečné prostředí do zóny ATEX 2/22 jsou nyní tyto vozíky již k dispozici, verze pro nebezpečnější zónu 1/21 budou následovat v polovině roku 2023.

Maersk otevírá specializovaný sklad na baterie pro elektromobily

A.P. Moller - Maersk je integrovaná kontejnerová logistická společnost, která se snaží propojit a zjednodušit dodavatelské řetězce svých zákazníků. Jako globální lídr v oblasti logistických služeb společnost působí ve 130 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Otevřením skladu v Teplicích o rozloze 14 000 m2 specializovaného na manipulaci s bateriemi pro elektromobily rozšiřuje společnost A.P. Moller - Maersk (Maersk) svou nabídku jako preferovaný logistický partner pro středoevropský automobilový průmysl a výrobce originálního vybavení (OEM).

Ako efektívne využívať skladovacie kapacity?

Pri cene skladovacích priestorov, vlastných aj prenajatých, a rastúcom množstve tovaru, ktorý cez ne prúdi, sa každý centimeter počíta. Tieto miesta nemajú jeden univerzálne správny systém skladovania, preto je dôležité dobre plánovať už pred výstavbou a myslieť na budúce využitie tak, aby išlo o riešenie efektívne.