Maersk otevírá specializovaný sklad na baterie pro elektromobily

05.01.2023 | Logistický HYDEPARK

A.P. Moller - Maersk je integrovaná kontejnerová logistická společnost, která se snaží propojit a zjednodušit dodavatelské řetězce svých zákazníků. Jako globální lídr v oblasti logistických služeb společnost působí ve 130 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Otevřením skladu v Teplicích o rozloze 14 000 m2 specializovaného na manipulaci s bateriemi pro elektromobily rozšiřuje společnost A.P. Moller - Maersk (Maersk) svou nabídku jako preferovaný logistický partner pro středoevropský automobilový průmysl a výrobce originálního vybavení (OEM).

Teplice se nacházejí v severní části České republiky a jsou v krátké vzdálenosti od řady výrobců a dodavatelů automobilů v České republice a také ve východním a jižním Německu. Baterie lze efektivně dodávat vlakem z přístavů Hamburk, Bremerhaven, Rotterdam, Koper nebo Rijeka. Díky dobrému napojení na českou a německou dálniční síť lze baterie během několika hodin spolehlivě distribuovat z Teplic do okolních závodů výroby automobilů.

„Jsme zkušeným a důvěryhodným partnerem v oblasti dopravy a logistiky pro zákazníky z automobilového průmyslu. Naše procesy jsou široce auditovány a schváleny výrobci automobilů a OEM. Jsme nadšeni, že nyní děláme další krok s tímto speciálním skladem, který nabízí specializované služby pro baterie do elektromobilů přímo v srdci klastru českých a německých výrobců automobilů,“ říká Leah Offutt, Managing Director Maersk Central South Europe.

Sklad má celou řadu bezpečnostních prvků, které zaručují nejlepší a hlavně bezpečnou manipulaci s bateriemi elektromobilů. Kromě kamer monitorujících teplotu a stabilního hasicího zařízení v celém skladu bude prostor rozdělen do čtyř nezávislých, požárně odolných oddílů. S důrazem na ochranu životního prostředí jsou ve skladu instalovány také antikontaminační bariéry znemožňující odtok hasební vody mimo prostory skladu.

Kromě přebalování zahrnují služby nabízené ve speciálním skladu hloubkové kontroly kvality a nabíjení baterií a další služby s přidanou hodnotou v rámci dodavatelských řetězců pro automobilový průmysl.

Otevřením tohoto speciálního skladu MAERSK posiluje svou schopnost zajištění end-to-end logistiky v centrální Evropě.

V říjnu tohoto roku byl otevřen další sklad pro suchý náklad v Kladně nedaleko Prahy s plochou 10 000 m2. Sklad má ideální polohu v blízkosti Prahy a letiště Václava Havla. Maersk tak nyní poskytuje téměř 75 000 m2 skladové plochy v České republice.

Zdroj: LN

Sériové vysokozdvižné vozíky LINDE nyní disponují ochranou proti výbuchu na nejvyšší úrovni

Nejnovější elektrické vysokozdvižné vozíky E řady 1252 od Linde Material Handling nastavují nové standardy s ohledem na ergonomii, výhled, bezpečnost a energetickou účinnost. Činí tak již od svého uvedení na trh, které se uskutečnilo téměř před rokem a půl. Nyní jsou modely Linde E25 až E35 dostupné také ve verzích EX pro nebezpečné prostředí dle EU směrnice ATEX. Řidiči tak mohou těžit z široké škály výhod a benefitů, které tyto sériově vyráběné vozíky nabízejí. Pro nebezpečné prostředí do zóny ATEX 2/22 jsou nyní tyto vozíky již k dispozici, verze pro nebezpečnější zónu 1/21 budou následovat v polovině roku 2023.

Emons reaguje na poptávku na trhu

Ze stran producentů různých odvětví zaznívá, že klesá poptávka po jejich produktech a otázka zní, co s vytvořenými zásobami, které zabírají místo ve skladech. Dalším faktem je, že se neustále zpožďují zásilky přepravované po moři. Mnohdy tak firmám vzniká problém, kdy vyrobený produkt leží ve skladu kde se dá a čeká se na dodávanou součást pro kompletaci zásilky. Firmy se tak potýkají s paralýzou skladů, ve kterých se fakticky nedá skoro ani hnout. Až kompletní zásilku je totiž možné dopravit k zákazníkovi. V podobných a různých dalších situacích pomáhá logistická společnost Emons, která nabízí krátkodobé i dlouhodobé skladování.

PPL CZ byla na Vánoce dobře připravena. K ruce měla nový HUB, na 2000 řidičů a dostatek výdejních míst

Loňská sezona balíkového přepravce PPL začala prakticky již na konci října, kdy společnost spustila provoz nového vysokokapacitního překladiště v Hradci Králové. Pro hektické předvánoční období tak PPL disponovala v rámci své přepravní sítě dostatečnou kapacitou. Úspěšnému zvládnutí zvýšených objemů zásilek pomohla i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů, které jsou z pohledu životního prostředí, ale i samotné logistiky ekologičtější variantou oproti doručování jednotlivých zásilek až ke dveřím.